niedziela, 29 kwietnia 2018

Ten jeden na milion - wybieramy bojownika

Dziś zajmiemy się wyborem i pierwszymi dniami naszego nowego bojownika. Jako że mówimy tu zarówno o cechach psychicznych dobrego bojownika, jak i sprawach fizycznych, na które należy zwrócić uwagę, post ten będzie pod wspólną banderą BiB o B.
Mój Haker znany z poprzedniego postu (pierwsze zdjęcie - czerwony) niestety odszedł do Krainy Wielkich Jezior, dlatego też szczęście w nieszczęściu mogę pisać na podstawie własnego zakupu w takim tempie, w jakim wydarzenia dzieją się na prawdę w akwarium.

poniedziałek, 23 kwietnia 2018

v66o


Cześć!
Mój nick v66o. Pochodzę z województwa lubelskiego i mam 21 lat. Jestem studentką farmacji i ze zwierzętami mam kontakt praktycznie od dziecka. Akwarystyką zajmowałam się jak jeszcze mieszkałam z rodzicami. Miałam 4 akwaria, a w nich samce bojownika w litrażach od 30l do 56l. Teraz mieszkam z chłopakiem i nie chciał się zgodzić na żadne akwaria. Strzeliłam ''focha'' i nie odzywałam się do niego przez kilka dni i pozwolił mi założyć małe akwarium. :D Akwarium założyłam 13 w piątek, w środę 18 kwietnia padł mi filtr rozwalając cała biologię. Kupiłam nowy filtr i licznik wystartował od zera. Akwarium jest jeszcze niekompletne jeśli chodzi o rośliny. Planuję jeszcze dołożyć rośliny na korzeń, nie kupowałam ich, bo wiedziałam, że będzie atak śluzowca.

piątek, 20 kwietnia 2018

Bojownik - ryba inna niż wszystkie

Ten artykuł jest częścią serii "BiB o B": "BiB o Bojownikach" oraz "BiB o Behawioryzmie".

Nie ukrywam, że miłością mojego życia są bojowniki. Wiele osób docenia ich inteligencję, piękno, różnorodność zachowań oraz nieodparty urok niepozwalający oderwać oczy od akwarium. W związku z tym rozpoczynam tym artykułem dwie bardzo ściśle powiązane ze sobą serie o wspólnej nazwie "BiB o B". Na blogu z bojownikiem w nazwie po prostu nie mogło ich zabraknąć.
W poniższym artykule podam opisy obu serii składających się na "BiB o B" oraz rozpocznę je ogólnym opisem bojowników wspaniałych - zarówno pod kątem wymagań, wyglądu fizycznego, jak i zachowania tych ryb.

wtorek, 10 kwietnia 2018

Akwarystyka - hobby dla ubogich

Poniższy artykuł stanowi całość wraz z "Akwarystyka - hobby dla bogatych".

Ostatnio pisałam o wydatkach związanych z zakupem i utrzymaniem akwarium. Teraz zastanowimy się, w jaki sposób możemy zmniejszyć koszty (głównie początkowe) nie zmniejszając jakości życia naszych podopiecznych.

czwartek, 5 kwietnia 2018

Post powitalny Żabyyy

Witam wszystkich!

Jestem nowym (a zarazem pierwszym) konsultantem bloga Betta In Blue!


Mój nick brzmi Żabaaa, pochodzę z województwa dolnośląśkiego (dokładniej z Wrocławia) i nadal uczę się w szkole. Wolę nie mówić, ile mam lat (po prostu nie przepadam za tym). Interesuję się przede wszystkim sportem, geografią, rybami i innymi zwierzętami oraz historią - czy to świata, czy czegoś innego. W moim mieszkaniu aktualnie posiadam 3 akwaria, 3 koty oraz, wbrew pozorom, czasami myszy w jakiś norkach. Podczas gdy jestem już w temacie akwariów, opowiem coś o nich:

Akwarystyka - hobby dla bogatych

Poniższy artykuł stanowi całość wraz z "Akwarystyka - hobby dla ubogich".

O tym, że pies, czy kot jest dość kosztowną inwestycją wiedzą wszyscy. W umyśle standardowego Kowalskiego na hasło "kupujemy psa" od razu w głowie pojawiają się wydatki takie jak weterynarz, karma, obroża, leki przeciw robakom, fryzjer i temu podobne. Na hasło "kupujemy ryby" niestety takiej listy najczęściej już nie ma. W końcu co taka ryba potrzebuje? Pływa to-to tylko, jak zachoruje to najwyżej padnie i kupi się nową. A prawda jest taka, że akwarystyka może czasem wymagać od nas większego nakładu finansowego (zwłaszcza na starcie) niż niejeden rasowy czworonóg. Przyjrzyjmy się bliżej wydatkom, z jakimi musi się liczyć każdy akwarysta - zarówno tym jednorazowym, jak i cyklicznym.
Uwaga: Poniższy artykuł będzie długi. Jeśli właśnie chcesz założyć nowe akwarium i nie jesteś w stanie dotrwać do końca, zrezygnuj z zakupu zwierząt - jest to podstawowa wiedza o tym, czego potrzebujesz i nie można jej przewinąć.